Pytania i odpowiedzi
Czy detektyw może zeznawać w sądzie w roli świadka?

Sąd może powołać detektywa jako świadka do złożenia zeznań w toczącym się procesie.
Bywa, że podczas czynności detektywistycznych prywatny detektyw nie może zarejestrować zdarzeń obrazem, w tym przypadku zeznania mogą być wykorzystane w sądzie jako dowód.

Potrzebuję dowody do sprawy rozwodowej, co możecie dla mnie zrobić?

W przypadku spraw rozwodowych nasze biuro detektywistyczne proponuje obserwację partnera podczas, której prywatny detektyw gromadzi materiał dowodowy taki jak zdjęcia, filmy oraz inne materiały mające wpływ w sprawie. Najczęściej są to właśnie dowody zdrady, ale czasem równie istotne mogą być dowody na uzależnienie partnera (hazard, narkotyki, alkohol) czy stosowanie przemocy w rodzinie. Materiał zebrany przez detektywa pomaga orzec o winie współmałżonka. Zebrane materiały mogą posłużyć także jako dowody w dochodzeniu alimentacyjnym drugiego małżonka, jak również w sprawach o podział majątku czy ustanowieniu władzy rodzicielskiej.

Na czym polega sprawdzenie pracownika na zwolnieniu L4?

Pracodawcy akceptują nieobecność pracownika, jednak gdy ten notorycznie uzasadnia niezdolność do pracy zwolnieniem lekarskim warto go sprawdzić czym tak naprawdę w tym czasie się zajmuje.
Biuro detektywistyczne ustali, czy pracownik w trakcie zwolnienia lekarskiego L4 nie podjął innej pracy. Nasz detektyw ustali także czy pracownik nie wyjechał na wakacje podczas zwolnienia. Po przeprowadzonej kontroli pracownika, detektyw sporządza protokół z kontroli.

Jak wygląda współpraca z naszym biurem, ile kosztują usługi?

Biuro detektywistyczne Trelka rozpoczyna działania po podpisaniu umowy o świadczenie usług detektywistycznych. Na pierwszym spotkaniu z prywatnym detektywem przekazywane są informacje istotne w sprawie jaką detektyw będzie prowadził. Agencja detektywistyczna oferuje konkurencyjny cennik na terenie miasta Poznań oraz całego kraju. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, a zatem wycena zlecenia jest uzależniona od charakteru sprawy. Po zakończeniu działań przygotowujemy sprawozdanie z wykonanych czynności detektywistycznych.

Pracownik kradnie paliwo z baku, jak nie dać się oszukać?

Handel nielegalnym paliwem kwitnie, zawodowi kierowcy masowo spuszczają paliwo z baków. Nasza agencja detektywistyczna potrafi skutecznie zapobiegać defraudacji paliwa. Znamy sposoby stosowane podczas kradzieży paliwa - kierowcy potrafią oszukiwać sondy paliwowe, nielegalnie wyjmować zaspawane sitka z baków i wypompowywać paliwo. Jesteśmy w stanie ten proceder udokumentować poprzez dostarczenie materiałów w postaci zdjęć i nagrań video. W firmach, które skorzystały z naszego biura detektywistycznego norma spalania paliwa w samochodach spadła średnio o 2-3 litry na 100 km.

Jak samemu skutecznie wykryć podsłuch, kamerę, nadajnik GPS?

Wykrywanie podsłuchu, kamery czy nadajnika GPS to dość trudne zadanie. W dzisiejszych czasach bez specjalistycznego sprzętu wykrycie podsłuchu jest w zasadzie niemożliwe. Nasze biuro detektywistyczne posługuje się specjalistycznym sprzętem pozwalającym wykryć zarówno ogólnodostępne nadajniki jak i zaawansowane technicznie zminiaturyzowane urządzenia. Dokładne sprawdzenie pomieszczenia to inspekcja radiowa i pełna fizyczna. Nasz detektyw oprócz ustalania obecności nadajnika GPS w samochodzie czy wykrywania podsłuchu w pomieszczeniach lub pojazdach sprawdza również inne urządzenia, takie jak telefony i komputery pod kątem zainstalowania szpiegowskiego oprogramowania. Zatem oddając sprawę w ręce naszych detektywów, ma się pewność, że zostaną usunięte wszystkie urządzenia szpiegujące.

Czy prywatny detektyw może przetwarzać dane osób bez ich zgody?

Praca detektywa polega głównie na zbieraniu informacji. Licencjonowany detektyw podczas czynności służbowych może przetwarzać dane bez zezwolenia osób, których one dotyczą. Detektyw zobowiązany jest przetwarzać dane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, a przed zakończeniem czynności powinien je zniszczyć.

Na jakim obszarze prowadzimy działania?

Biuro detektywistyczne Trelka prowadzi głównie działania na terenie wielkopolski. Przeważnie operujemy na terenie miast tj. Poznań, Piła, Kalisz, Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski, Konin, Leszno. Jednak często zdarza się naszym detektywom pracować także na terenie innych województw w miastach tj. Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Szczecin czy Zielona Góra. Zdarzają się również sprawy gdzie nasza agencja detektywistyczna podejmuje działania poza granicami kraju.

Wyłudzanie alimentów przez byłego partnera - jakie dowody może zebrać prywatny detektyw?

Bardzo często osoba wyłudzająca alimenty pracuje na czarno lub wiedzie wygodne życie będąc na utrzymaniu nowego partnera. Biuro detektywistyczne Trelka m.in. proponuje obserwację osoby uprawnionej do pobierania alimentów, podczas której prywatny detektyw zbierze obiektywny materiał dowodowy potwierdzony raportem lub zeznaniami w sądzie. Zdobycie takich materiałów, będących w ocenie sądu bardzo obiektywnymi źródłami informacji, często może zaważyć o wygraniu sprawy.