PRYWATNY

DETEKTYW TRELKA

500-509-

007

Ludzie zawsze mają swoje tajemnice.
Chodzi tylko o to, aby je odgadnąć.

Stieg Larsson

Tajniki pracy prywatnego detektywa

Biuro detektywistyczne Trelka prowadzi działania między innymi dotyczące niewiernych partnerów. Bez wątpienia z każdym rokiem zwiększa się liczba osób korzystających z pomocy detektywa w celu wykrycia zdrad. Biuro Trelka przyjmuje również coraz więcej zleceń dotyczących wykrycia kradzieży w zakładach pracy. Specjalizujemy się w wykrywaniu kradzieży paliwa, kradzieży dochodzących w halach magazynowych, podczas transportu, a także prowadzimy działania obserwacyjne pracowników, którzy w inny sposób działają na szkodę firmy chociażby kontaktując się z konkurencyjnymi firmami lub przebywające na zwolnieniach lekarskich podczas, których wykonują inne prace zarobkowe. Biuro Trelka podejmuje zlecenia dotyczące odnalezienia osób zaginionych, pieniędzy, samochodów i przedmiotów, które zostały skradzione. Na swoim koncie mamy również sukcesy związane z odnalezieniem zwierząt. Chętnie angażujemy się w tego rodzaju poszukiwania. Podejmując działania w w/w obszarach skupiamy się na jak najlepszym rozpoznaniu zgłaszanego problemu. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć kulisy pracy naszych detektywów. Ten artykuł pozwoli Państwu przede wszystkim przygotować się na spotkanie z detektywem, a także uzyskać informacje w jaki sposób pracujemy.

Najważniejsza jest szczerość klienta

Zazwyczaj zainteresowana osoba zgłasza się do detektywa z trudnym dla niej problemem. Zdarza się, że czując zawstydzenie lub kierując się innymi powodami nie informuje detektywa o wszystkich istotnych dla sprawy wątkach. Wówczas detektyw nie otrzymuje pełnego obrazu sytuacji. Ważne jest, aby podczas spotkania z detektywem przedstawić wszystkie szczegóły dotyczące tej konkretnej sytuacji. Podczas omawiania planu działania istotne jest dokładne opisanie miejsca zamieszkania danej osoby, a także miejsc, w których obserwowana osoba może przebywać podczas prowadzonej obserwacji. Mamy tu na myśli lokalizację, otoczenie, możliwe wejścia do budynku, rodzaj parkingu lub miejsce, w którym pozostawiane jest auto. Zebrane informacje pomogą już na wstępie ustalić jaka liczba detektywów będzie niezbędna do wykonania danego zlecenia. Zdarza się bowiem, że podczas spotkania z klientem jesteśmy informowani o tym, że z danej posesji jest tylko jeden wyjazd, natomiast już pierwszego dnia działania detektywa okazuje się, że istnieją przynajmniej dwie niezależne możliwości opuszczenia danego miejsca. W tej sytuacji jeden detektyw nie jest w stanie obserwować obu miejsc jednocześnie. Wówczas niezbędne jest zaangażowanie dodatkowych detektywów do tego zadania. Podejmując zlecenia dotyczące kradzieży w firmach lub sprawdzenia lojalności pracownika nieodzownym elementem ustalenia metod pracy jest zebranie od klienta jak największej ilości szczegółów, które znacząco wpłyną na realizację zadania. W momencie, kiedy okazuje się, że detektywowi nie została w pełni przedstawiona sytuacja, znaczące dla sprawy szczegóły zostały zatajone może to spowodować wydłużenie czasu pracy detektywa. Z reguły w trakcie działań te zatajone wątki zostają odkryte. W związku z tym, aby możliwie jak najbardziej skrócić czas zlecenia należy podczas rozmowy lub najpóźniej w trakcie działań poinformować detektywa o istotnych dla sprawy szczegółach.

Socjotechnika w pracy detektywa

Socjotechnika jest nieodzownym narzędziem do uzyskania informacji. Dobry detektyw posługując się elementami socjotechniki jest w stanie uzyskać dane w taki sposób, aby osoba, która udziela informacje nie zdawała sobie sprawy z tego, że właśnie przekazała ważne treści. Jest to nic innego jak celowa manipulacja daną osobą i wywieranie na niej perswazji w celu uzyskania korzyści i tym samym osiągnięcie przez detektywa swojego celu. Socjotechnika inaczej nazywana inżynierią społeczną jest wykorzystywana w większości otrzymywanych zleceń. Ma bowiem nieograniczone możliwości. Możemy działać tym narzędziem przy ustalaniu adresu zamieszkania, danych personalnych, przebiegu zdarzeń i w wielu innych sytuacjach. Nasi detektywi z biura detektywistycznego Trelka szkolą się nieustannie w tej dziedzinie, aby w jak najlepszym stopniu móc wykorzystać te umiejętności. Przykładem kiedy wykorzystana jest socjotechnika może być sytuacja, w której do biura detektywistycznego Trelka zgłasza się właściciel firmy budowlanej, który chciałby ustalić czy pracownik przebywający na l4 wykonuje w tym czasie inne prace zarobkowe. Detektyw używając mediów społecznościowych zaprasza do znajomych bliską osobę figuranta, a następnie prowadzi dialog. W trakcie konwersacji przechodzi na temat remontu i pyta o polecenie fachowca. Następnie sytuacja się rozwija i nieświadomy całej sytuacji polecany fachowiec kontaktuje się z detektywem proponując mu swoje usługi. Przy tego rodzaju zleceniach nieodzownym elementem jest obserwacja danej osoby. Przedstawiona sytuacja z wykorzystaniem narzędzi socjotechniki są jedną z wielu jakie wykorzystujemy w dotarciu do informacji.

Wyposażenie prywatnego detektywa

Do prawidłowego wykonania zlecenie poza umiejętnościami detektywów równie ważne jest wyposażenie w urządzenia elektroniczne, ułatwiające działania oraz zapisywanie przebiegu obserwacji. Biuro Detektywistyczne Trelka dysponuje narzędziami ułatwiającymi prowadzenie obserwacji wykorzystując w tym celu kamery noktowizyjne wysokiej klasy, czego dowodem jest chociażby fakt, że pracujemy na urządzeniach renomowanej firmy, która swoje produkty dostarcza do Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Kamery noktowizyjne używane są przede wszystkim podczas prowadzenia poszukiwań osób lub zwierząt w miejscach pozbawionych oświetlenia. Najczęściej są to lasy, miejsca opustoszałe, pustostany oraz inne tereny zielone. Kamery noktowizyjne znakomicie sprawdzają się podczas prowadzenia nocnych obserwacji. Wykorzystywane są do udokumentowania zdarzeń w momencie kiedy zwykły aparat nie jest w stanie wykonać dobrej jakości zdjęć. W takiej sytuacji sięgamy po kamery noktowizyjne, które bez najmniejszego problemu zarejestrują ważne dla sprawy zdarzenia. Przykładem kiedy używamy kamer noktowizyjnych jest nagranie spotkania późną porą w lesie. Dobrej jakości sprzęt jest niezastąpiony podczas wykonywania zleceń w trudnych warunkach. Do zleceń używamy również kamer termowizyjnych. Kamery tego rodzaju używamy przede wszystkim podczas poszukiwań zaginionych osób lub zwierząt na terenach nieoświetlonych oraz podczas nocnych poszukiwań. Kamery termowizyjne znakomicie sprawdzają się również podczas sprawdzania czy w danym budynku zostały zamontowane podsłuchy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferta Agencji Detektywistycznej Trelka została wzbogacona o wypożyczanie sprzętu. Wypożyczając urządzenia otrzymują Państwo pewność, że uzyskany sprzęt jest pełnowartościowym produktem o wysokiej klasie. Do zaproponowania w ramach wynajęcia sprzętu są urządzenia GPS, które odświeżają się co 10 sekund, pokazując lokalizację z dokładnością do 2m. Bateria wytrzymuje do dwóch miesięcy czasu pracy. W ofercie wypożyczenia sprzętu są również profesjonalne sprzęty podsłuchowe. Rejestratory dźwięku posiadają zasięg rejestrowania i nagrywania dźwięku do 10 m. Dzięki odpowiedniemu zasięgowi z powodzeniem znajdą zastosowanie w domu, mieszkaniu, pomieszczeniach biurowych, garażach lub samochodach.

Prywatny Detektyw Trelka Nocą. Noktowizja
Czym się kierować przy wyborze detektywa

Przy wyborze odpowiedniego biura detektywistycznego należy pamiętać o paru bardzo ważnych aspektach. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że prywatny detektyw zobowiązany jest do posiadania licencji detektywa. Warto zatem upewnić się przed podpisaniem umowy, że osoba której planujemy powierzyć zlecenie posiada uprawnienia do wykonywania zawodu. Licencja, o której mowa wydawana jest przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Jeżeli nie ma wątpliwości co kwalifikacji prywatnego detektywa należy w kolejnym etapie skupić się na informacjach o danym biurze: należy sprawdzić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, aby upewnić się , że dane biuro detektywistyczne faktycznie ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie należy kontaktować się z biurami, które na swojej stronie internetowej nie posiadają podanego adresu siedziby. Profesjonalne biuro detektywistyczne nie ma powodu, aby ukrywać dane adresowe. Brak udostępnienia adresu może sugerować, że tak naprawdę do czynienia mamy z oszustami, którzy mają na celu wyłudzenie pieniędzy od potencjalnie zainteresowanej osoby. Profesjonalnie działające biuro powinno posiadać siedzibę, w której ma możliwość do przyjmowania klientów. Koszty zlecenia nie powinny być jedynym wyznacznikiem przy wyborze biura. Na rynku pojawiają się coraz nowsze biura, które deklarują wykonanie zlecenia za niższa kwotę. Nowo powstałe biura przede wszystkim nie posiadają doświadczenia w realizacji zadań, nie posiadają odpowiedniego sprzętu, a pracownicy nie są odpowiednio przeszkoleni. Na cenę zlecenia wpływa bardzo dużo czynników. Chociażby ilość detektywów, którzy są niezbędni do wykonania zlecenia, ilość samochodów, które są wykorzystywane podczas obserwacji. Do biura Detektywistycznego Trelka zwracają się klienci o pomoc, którzy w pierwszej kolejności skorzystali z usług innego detektywa kierując się przede wszystkim atrakcyjną ceną. Niestety zlecenia te były wykonane w sposób nieprofesjonalny, a w niektórych przypadkach były jedynie pozornie wykonywane działania, które nie przyniosły żadnych efektów dla zleceniodawcy. Ważnym elementem przy wyborze biura detektywistycznego jest konieczność poznania opinii zamieszczonych w internecie o danym biurze. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nawet najlepsze biuro detektywistyczne może posiadać negatywne wpisy zamieszczone chociażby przez niezadowolonych figurantów, czyli osoby, które były śledzone. Jednak po przeanalizowaniu treści wszystkich opinii zamieszczonych np. w Google o danym biurze daje pogląd o realizowaniu zleceń przez dane biuro. Kiedy już zdecydujemy się na przekazanie zlecenia wybranemu detektywowi trzeba mieć świadomość, że zlecając detektywowi zadanie nieodzownym elementem jest spisanie umowy, w której zawarte są dane firmy detektywistycznej oraz osoby zlecającej, czas wykonania zlecenia oraz koszt tego zlecenia. Po zakończonym zleceniu każdorazowo detektyw zobowiązany jest do przygotowania sprawozdania z wykonanych czynności, a następnie przekazuje je Zleceniodawcy. Sprawozdanie może być wykorzystane przez Klienta jako dowód w toczącej się sprawie w sądzie lub w innych instytucjach. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje zlecenie zostanie wykonane w sposób rzetelny przez profesjonalną agencję detektywistyczną z wieloletnim doświadczeniem zwróć się do Biura Trelka w Poznaniu. Nasze biuro działa w Poznaniu z siedzibą przy ul. Karola Libelta 27. Zachęcamy również do zapoznania się z opiniami od zadowolonych klientów, którzy skorzystali z usług naszego biura.