PRYWATNY

DETEKTYW TRELKA

500-509-

007

Ludzie zawsze mają swoje tajemnice.
Chodzi tylko o to, aby je odgadnąć.

Stieg Larsson

Szpiegowanie. Obserwacja osób. Prywatny Detektyw
Dylemat szpiegowania osób, którym ufamy najbardziej

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy Twój małżonek naprawdę miał spotkanie w środę wieczorem, czy Twoja niania w sposób właściwy opiekuje się Twoim dzieckiem lub w jaki sposób Twój nastoletni syn spędza wolny czas z nowo poznanymi znajomymi, to znaczy że powinieneś dowiedzieć się prawdy. Podczas takich myśli większość z osób zastanawia się czy powinno szpiegować najbliższą osobę. Pomysł zlecenia obserwacji osoby przez biuro detektywistyczne może okazać się konfliktem gdy na jaw wyjdą pewne zdarzenia. Wszyscy ze zleceniodawców wcześniej zadają sobie pytania „jakbym się czuł gdyby ktoś mnie szpiegował”. Jednak czasami jedynym sposobem na dotarcie do prawdy, aby móc rozwiązać problem jest zatrudnienie prywatnego detektywa.

Czy kiedykolwiek będę mógł zaufać, jeśli nie będę wiedział na pewno?

Zatrudnienie agencji detektywistycznej w celu obserwacji danej osoby jest bardzo trudną decyzją. Jeżeli chodzi o dobre relacje i spokój ducha warto jednak podjąć taką decyzję zanim dojdzie do konfrontacji i pytań wprost. Większość osób nie przyzna się do prawdy, a zadanie niezręcznych pytań może tylko zepsuć relacje lub ułatwić kamuflowanie oszustwa. Łamanie zasad zostanie staranniej kamuflowane. Praca prywatnego detektywa będzie trudniejsza. Jeśli odpowiedź na pytanie czy kiedykolwiek będę mógł zaufać partnerowi bez sprawdzenia brzmi „nie” to znaczy, że czas wynająć prywatnego detektywa. Będzie to jedyny sposób na znalezienie poczucia spokoju. Czasami warto przełknąć lęk i przekonać się raz na zawsze jaka jest prawda. W najgorszym przypadku gdy detektyw potwierdzi to co myślałeś będziesz mógł świadomie podjąć decyzję w jaki sposób wykorzystać tą wiedzę. Nie wszystkie jednak zlecenia kończą się udowodnieniem niewierności, zdarza się też tak, że obserwowana osoba nie robi nic niestosownego i w takiej sytuacji gdy Twoje obawy zostają uspokojone przez prywatnego detektywa odnajdziesz spokój.

Jeżeli małżonek oszukuje, jakie jest dla mnie ryzyko?

Ryzyko jest bardzo duże, zdradzający małżonek może narazić niewinnego partnera na choroby przenoszone drogą płciową uczestnicząc w pozamałżeńskich spotkaniach seksualnych. W takim przypadku warto wiedzieć czy nie jesteś narażony na chorobę, która może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Szpiegowanie jest zwykle naruszeniem prywatności. Ale kiedy istnieje przyczyna podejrzeń lepiej znaleźć odpowiedź na pytania, aby ochronić siebie.

Szpiegowanie na własną rękę, a szpiegowanie przez prywatnego detektywa

Jeżeli szpiegujesz na własną rękę to zastanów się czy zebrane dowody będą dopuszczone w sądzie. Czy dowody będą na tyle skuteczne, że adwokat Twojego przeciwnika nie obali ich. Bardzo często zdarza się, że trafiają do nas klienci, którzy sami zebrali dowody lub wybrali prywatnego detektywa, który działania podjął za „okazyjną” cenę. Adwokaci takich klientów mówią krótko – taki dowód to żaden dowód. Jednym z przykładów jest gdzie pewien klient naszego biura detektywistycznego fotografował samochód żony, który został zaparkowany na hotelowym parkingu. Taki dowód dla sądu nic nie znaczył. Samochód stał ponieważ żona była w restauracji na obiedzie. Oczywiście była w pokoju hotelowym z kochankiem, ale nie mając zdjęć kochanka, nikt w to nie uwierzy.

Amatorskie szpiegowanie kontra dobry detektyw

Niejednokrotnie zbieraliśmy ponownie dowody po pracy innego detektywa. Klient wybrał dużo tańszą ofertę. Dostał dowody, na których oprócz opisu tak naprawdę nie było nic innego. Potwierdzenie opisu zdjęciami robionymi ze starego telefonu z odległości 100 metrów nic nie pomogło. Na zdjęciu mogła być każda osoba. Usługi detektywistyczne nie należą do tanich. Oczywiście na rynku możemy znaleźć tzw „ okazyjne” ceny. Jednak należy pamiętać, że decydując się na detektywa, którego stawki są niskie w porównaniu do innych agencji to należy pamiętać o tym, że na koszt usługi składa się między innymi ilość przydzielonych detektywów oraz samochodów do zadania, a także użyty sprzęt. Należy pamiętać, że detektyw , który proponuje niską stawkę często zadanie wykonuje sam, przy użyciu mało profesjonalnego sprzętu. Rezultatem tego jest brak dowodów lub zebrane dowody są niewystarczające i słabej jakości. Często klienci, którzy w pierwszej kolejności decydują się na usługi tańszego detektywa, zgłaszają się później do naszego biura. Dobry sprzęt detektywistyczny, który powinien posiadać każdy dobry detektyw nie należy do najtańszych. A eksploatacja takiego sprzętu nie jest tania. Jednak należy pamiętać, że przy wyborze biura detektywistycznego, które miałoby wykonać zadanie np. do obserwacji partnera nie jest potrzebny detektyw znany medialnie w Polsce. Taką obserwacje dobrze przeprowadzi za mniejszą cenę mniej znana agencja detektywistyczna w Polsce. Prywatni detektywi z biura detektywistycznego Trelka w Poznaniu wykorzystują wyłącznie legalne i etyczne metody zbierania informacji, w dodatku pracują na najnowszym sprzęcie. Zastosowanie odpowiedniej techniki i sprzętu przez profesjonalną agencję detektywistyczną daje możliwość zebrania dobrych materiałów dowodowych. Możemy zatem stwierdzić, że zamiast szpiegowania na własną rękę lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie dobrego prywatnego detektywa do wykonania brudnej roboty. Szpiegowanie na własną rękę i bawienie się w amatorskiego detektywa może znaleźć się na niewłaściwym końcu procesu karnego. Dlatego warto aby Twoje zlecenie zostało zlecone dobremu detektywowi z profesjonalnego biura detektywistycznego.

Jak znaleźć dobrego detektywa

Dyskretny, skuteczny, niewidoczny - jednym słowem dobry detektyw. Osoba, która nie boi się trudnych zleceń, bez problemu wykonuje zadania specjalne. Na całym świecie coraz więcej osób poszukuje dobrego detektywa, który pomoże rozwiązać tajemniczą sprawę. Jednak detektyw to nie tylko specjalista od rozwiązywania zagadek. W pracy detektywa najważniejsze jest to, aby pomagać ludziom. Detektyw jest po trochu jak prawnik i psycholog. Aby być dobrym detektywem trzeba mieć odpowiednie nastawienie i umiejętności. Zatrudnienie prywatnego detektywa nie jest typowym działaniem dla przeciętnego człowieka. Jeżeli nie jesteś prawnikiem czy agentem ubezpieczeniowym, prawdopodobnie spotykasz się pierwszy raz z detektywem. Bez względu na powód potrzeby wynajęcia detektywa, posiadanie dobrego, doświadczonego detektywa po Twojej stronie bez wątpienia wpłynie na wynik Twojego scenariusza. Kluczowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, aby zatrudnić dobrego prywatnego detektywa to przede wszystkim sprawdzić co inni mówią o agencji detektywistycznej. Jeśli biuro detektywistyczne działa od dłuższego czasu, najprawdopodobniej posiada opinie na Google czy Facebooku. Jeśli agencja detektywistyczna ma 5 lub więcej lat doświadczenia, jest bardzo prawdopodobne, że wie co robi i robi to dobrze. W przeciwnym razie nie przetrwałaby na rynku. Zdobywanie informacji z wywiadów i obserwacja ludzi to umiejętność, których rozwój wymaga czasu. Zrozumienie ludzkich zachowań i sposobu, w jaki najlepiej gromadzić najważniejsze informacje pochodzi z wieloletniego doświadczenia detektywa.

Dobry Prywatny Detektyw
Sprawdzenie zakresu usług agencji detektywistycznej oraz metod działania

Prywatni detektywi mogą oferować szereg usług, które mogą obejmować na przykład obserwacje osoby, poszukiwanie zaginionych osób, sprawdzanie wierności partnera, wykrywanie podsłuchów, a nawet dochodzenie w sprawie rzeczywistych przestępstw. Nie ma nic złego w pytaniu prywatnego detektywa, jakie metody stosuje do przeprowadzenia Twojego dochodzenia. Dobry detektyw przestrzega pewnych wytycznych i zasad etyki. Zresztą jak bywa w każdym innym zawodzie. Informacje pozyskane niezgodnie z prawem mogą być odrzucone w sądzie, co może postawić Ciebie i Twojego śledczego w złej sytuacji. Dobrze jest również wiedzieć czy Twój prywatny detektyw stosuje najnowszą taktykę i technologię w dziedzinie śledztw. Również bardzo ważnym elementem przy wyborze dobrego detektywa jest szybkość kontaktu z prywatnym śledczym. Jeżeli od samego początku detektyw odbiera telefon kiedy dzwonisz, szybko reaguje na zapytania mailowe, możesz poczuć się pewnie i komfortowo w procesie komunikacji między wami. Dobry detektyw powinien mieć więc wieloletnie doświadczenie i know-how do wykonania pracy. To tylko kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu prywatnego detektywa. Najważniejsze jest upewnienie się, że jest on godny zaufania i posiada doświadczenie.

Wybór najlepszej agencji detektywistycznej w Twoim rejonie

Wiele agencji detektywistycznych oferuje zasięg krajowy. Przy wyborze najlepszego prywatnego detektywa warto zapytać czy prowadzący rozmowę osobiście zajmie się Twoją sprawą. Jest to ważna kwestia ponieważ wiele agencji detektywistycznych prowadząc zlecenie na terenie innego miasta zatrudnia osoby do obserwacji z zamiejscowych firm. Jeżeli Twoje informacje zostaną przekazane stronie trzeciej, nie będziesz mieć kontroli nad tym, kto zajmuje się Twoją sprawą. Detektywi z biura detektywistycznego Trelka podejmują działania w każdej części Świata. Nie zlecamy jednak naszych spraw innym biurom detektywistycznym. Ewentualnie jeśli pracujemy np. w Szwajcarii czy Turcji i potrzebujemy wsparcia to posiłkujemy się lokalnymi detektywami by zmniejszyć koszty przyjazdu kolejnych detektywów z Poznania. Detektywi lokalni z innego kraju są tylko naszymi pomocnikami i mają tylko określone zadania.

Dlaczego usługi w profesjonalnym biurze detektywistycznym więcej kosztują

Zatrudnienie tańszego detektywa może być kuszące. Ale musisz pamiętać, że tańszy prywatny detektyw przeważnie jest mniej doświadczony. Niedoświadczony detektyw może potrzebować więcej czasu na zrealizowanie Twojego zlecenia, a tym samym, może się okazać, że cena znacznie wzrośnie niż podana przy podpisaniu umowy. Wyniki mogą również nie być dużego kalibru lub całkowicie nieprzydatne w sprawie sądowej. Ostatecznie zatrudnienie profesjonalnego biura detektywistycznego, może zaoszczędzić czas i pieniądze. Wiele razy bywało, że klient naszego biura korzystał wcześniej z usług innego detektywa, który nie zrealizował usługi detektywistycznej zgodnie z założeniem. Jednym z przykładów jest nasza klientka z Leszna, która zanim trafiła do biura detektywistycznego Trelka, zleciła pierwotnie innemu detektywowi ustalenie adresu zamieszkania kochanki męża. Cena tego detektywa była kusząca więc klientka bez sprawdzenia biura zleciła tą usługę. Niestety wynajęty detektyw zadanie wykonał w znacznie dłuższym terminie niż początkowo zakładał. Ponadto przedstawił niewystarczające dane do ustalenia faktycznego adresu kochanki męża, a także w trakcie trwania zlecenia detektyw pobierał od zleceniodawczyni zaliczki. Efektem tego było, że klientka zapłaciła dwu krotność początkowej kwoty. W związku z tym klientka ponownie musiała poszukać nowego biura detektywistycznego. Jednak tym razem bogatsza o swoje doświadczenia przy wyborze pierwszego detektywa postanowiła sprawdzić najpierw opinie o biurach, które krążą w sieci. W ten sposób klientka natrafiła na nasze biuro detektywistyczne. Naszym detektywom to zlecenie udało się zrealizować w tydzień za połowę sumy konkurencyjnej firmy. Drugim przykładem klienta zawiedzionego działaniami nieuczciwej agencji detektywistycznej jest nasz klient z Piły. Zapłacił konkurencyjnej agencji detektywistycznej za miesiąc obserwacji żony 3000zł. Sprawa naszego Klienta ostatecznie trafiła do sądu, klient pozwał agencje detektywistyczną ponieważ nawet nie otrzymał sprawozdania zgodnie z umową. Z informacji jakie uzyskał od nieuczciwych detektywów wynikało jedynie, że żona przez czas obserwacji nie zdradzała. Jednak klient nie otrzymał od detektywów żadnych szczegółowych informacji gdzie w tym czasie przebywała, co robiła i z kim się spotykała. Po naszej obserwacji klient uzyskał w ciągu pierwszego tygodnia wiele dobrych dowodów niewierności partnerki. W ciągu pierwszych 7 dni obserwacji udokumentowaliśmy 4 spotkania z kochankiem. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości, aby w sposób profesjonalny i rzetelny przez okres miesiąca przeprowadzić obserwację osoby za kwotę 3000 zł. Na koszt zlecenia wpływa wiele czynników, między innymi: lokalizacja, ilość zleconych godzin w ciągu doby, liczba detektywów niezbędnych do wykonania zlecenia, ilość użytych aut, tryb życia figuranta ( istotne jest to czy figurant odbywa częste wyjazdy służbowe w Polsce i/ lub zagranicą, czy jednak prowadzi spokojny usystematyzowany tryb życia, niewymagający od detektywów wyjazdów za figurantem na drugi koniec Polski lub dalej).

Cennik agencji detektywistycznych w Polsce

Koszt wynajęcia biura detektywistycznego w znacznym stopniu zależy od charakteru pracy, do której zatrudnimy prywatnego detektywa. Niektóre usługi detektywistyczne mogą mieć stałą cenę takie jak ustalenie właściciela numeru telefonu, ustalenie miejsca pracy (gdy znamy adres zamieszkania) czy wykrywanie urządzeń szpiegujących w samochodzie. Wiele usług z natury jest drogich takie jak poszukiwanie osoby zaginionej parę lat temu, czy sprawdzanie wierności osoby, która przez tydzień jeździ w delegacji po całym kraju. Podczas obserwacji takiej osoby koszta znacznie wzrastają poprzez zmiany samochodów, częstego tankowania czy meldowania się w tym samym hotelu. Bywa, że taka osoba musi być obserwowana 24h na dobę jeśli zleceniodawca nie będzie potrafił wytypować godziny, w których może dojść do zdrady. Bez względu na to jaką wynegocjujesz stawkę, powinieneś mieć pisemną umowę z biurem detektywistycznym, w której będą zawarte wszystkie opłaty oraz dodatkowe koszty. W większości agencji detektywistycznych płatność za usługę pobierana jest z góry, a dodatkowe koszta wynikające podczas zlecenia dopłacane są po realizacji usługi. Biuro detektywistyczne Trelka w większości przypadków działa w ten sam sposób. Musisz pamiętać, że płacisz za usługę, a nie za wyniki np. gdy zatrudnisz agencje detektywistyczną by śledziła Twojego partnera i okaże się, że nie ma romansu. Koszt usługi może zależeć również od ilości informacji, które możesz podać aby pomóc w dochodzeniu. W większości polecanych biur detektywistycznych w Polsce cena za usługę wyliczana jest na podstawie ilości przepracowanych godzin/dni. W Poznaniu żeby zatrudnić profesjonalistę w swojej dziedzinie musimy liczyć się z kosztami rzędu 100-200zł za godzinę lub 800-1500zł za dzień obserwacji przez zespół detektywów wraz z dokumentacją. Natomiast koszt ustalenia adresu zamieszkania, miejsca pracy średnio kosztuje 2000-6000zł w zależności jakie informacje mamy o figurancie. Koszt sprawdzenia telefonu pod kątem wykrycia oprogramowania szpiegującego oraz koszt sprawdzenia samochodu pod kątem wykrycia urządzeń szpiegujących wynosi średnio 350-1200zł. Jedną z najdroższych usług to poszukiwanie osoby porwanej, które średnio w Polsce kosztuje 50 tyś złotych. Nie chodzi tutaj o porwanie rodzicielskie, które jest znacznie tańsze i koszt zaczyna się od 1200zł. Zatrudnienie polecanej agencji detektywistycznej może z powodzeniem odpowiedzieć na Twoje pytania. Dowody których potrzebujesz w określonym celu mogą być zebrane przez profesjonalne biuro detektywistyczne Trelka, które zatrudnia najlepszych detektywów. Nasz profesjonalny zespół prywatnych detektywów jest przeszkolony do radzenia sobie z wrażliwymi sytuacjami i może obsługiwać szereg spraw, od oszustw korporacyjnych po niewierność. Ponadto możemy współpracować z Twoim prawnikiem w celu ukierunkowania informacji, które z powodzeniem pomogą w Twojej sprawie.

Współpraca prywatnego detektywa z prawnikiem

W niektórych sytuacjach prywatny detektyw oszczędza czas adwokata na przykład ustalając adres świadka lub robiąc dodatkowe zdjęcia z miejsca wypadku. Adwokat ma do dyspozycji wiele narzędzi, aby pomóc swoim klientom. Często wykorzystywanym narzędziem są właśnie usługi prywatnego detektywa. Usługi oferowane przez prywatnego detektywa są szeroko zakrojone i mogą przynieść wiele korzyści adwokatowi. Tego rodzaju usługi są zgodne z prawem i generują cenne informacje, które pomagają staraniom adwokata. Do większości spraw rodzinnych czy kradzieży firmowych, dowody zebrane przez agencje detektywistyczną pomogą mecenasowi wygrać sprawę klienta. Przykładem ciężkiej do wygrania sprawy jest sytuacja gdzie klient nie posiada dobrych dowodów zdrady, tylko jedynym dowodem jakim dysponuje to zeznania świadka, który widział zdradę czy billing telefoniczny partnera, z którego wynika, że kontaktuje się często z kochankiem. Takie dowody prawnikowi nie pomogą dać 100% gwarancji na wygranie sprawy z orzekaniem o winie partnera. Jednak gdy adwokat otrzyma dodatkowe materiały dowodowe z biura detektywistycznego może z łatwością sprawę wygrać. Warto zatem zastanowić się czy nie lepiej pieniądze przeznaczyć na prywatnego detektywa, który dostarczy dobre dowody i pozwoli wygrać szybko sprawę. Wiele osób początkowo jednak zbiera dowody na własną rękę i udaje się z nimi do adwokata. Takie dowody są najczęściej wykonane w złej jakości ( nie widać twarzy), wykonane w sytuacji, która na zdjęciu nie daje jednomyślnie dowodu na zdradę. Z takimi dowodami sprawy trwają latami, tym samym osoba traci wiele pieniędzy na mecenasa i czasu, a efekt pracy prawnika nie gwarantuje sukcesu przy takich dowodach. Bardzo często klienci zgłaszają się do naszego biura detektywistycznego gdy po paru rozprawach sądowych nie widzą możliwości wygrania sprawy. Innym przykładem, który możemy podać są kradzieże firmowe. Firma zgłasza się do mecenasa ponieważ ma problem z pracownikiem, który kradnie. Jedynym dowodem, którym dysponują to statystyki tankowania paliwa wszystkich pracowników. Dowodem jest również zeznanie jednego z pracowników, który twierdzi, iż jego partner w pracy kradnie paliwo z baku. Prawnik mając takie dowody nie może zagwarantować skuteczności wygranej przeciwko pracownikowi klienta. Jednak gdy zatrudni do pomocy prywatnego detektywa, który nagra materiał video z kradzieży paliwa będzie mieć dowód wystarczający do wygrania sprawy sądowej. W przypadku braku dowodów zebranych przez detektywa bardzo często klient nie dość, że przegrywa sprawę sądową to jeszcze musi zapłacić za koszta sprawy, koszta prawnika oraz koszta adwokata przeciwnika. Możemy zatem stwierdzić iż najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie prywatnego detektywa w początkowej fazie sprawy. Jednak w wielu przypadkach gdy znamy już datę rozpoczęcia sprawy w sądzie nie możemy zagwarantować, że zdążymy zebrać dowody. Niejednokrotnie szukaliśmy adresu świadka, któremu sąd wysyła wezwanie jednak pod adresem zameldowania nie mieszka. Klienci, którzy szybko się do nas zgłosili zdążyli dostarczyć ustalony adres i świadek został wezwany, jednak wiele razy klienci zgłaszają się za późno gdy po serii rozpraw zbliża się rozprawa ogłaszająca wyrok. Mając tydzień czasu na poszukanie świadka przez detektywów i wezwanie świadka przez sąd jest raczej mało realne, ale nie niemożliwe.