PRYWATNY

DETEKTYW TRELKA

500-509-

007

Ludzie zawsze mają swoje tajemnice.
Chodzi tylko o to, aby je odgadnąć.

Stieg Larsson

Morderstwo Czarnków. Prywatny Detektyw
Sprawy kryminalne - Morderstwa, Poszukiwania, Zaginięcia

Poznań – porwanie 14 latki.

22 lipca 2022 roku pod sklepem biedronka w Poznaniu wciągnięto nastolatkę do samochodu BMW. O godz. 15.30 z policjantami skontaktowała się matka porwanej dziewczynki. Widziała, jak jej córkę wciągnięto do samochodu i odjechano w nieznanym kierunku. BMW zostało namierzone przed godz. 17 w Złotnikach koło Poznania. Nastolatka była w samochodzie. Sprawcy znęcali się nad uprowadzoną. Dziewczynka przez półtorej godziny przeżyła prawdziwe piekło. Miała ogoloną część głowy, zgolone brwi, była częściowo rozebrana i miała być zmuszana do innych czynności seksualnych. Była także przypalana papierosami. W porwaniu nastolatki uczestniczyli jej znajomi - dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz chłopcy w wieku 14 i 17 lat. Została zatrzymana również dorosła kobieta, która była matką jednej z uczestniczek porwania. Łącznie zatrzymano 5 osób. Kobieta i 17-latek podejrzani o porwanie i znęcanie się trafili na 3 miesiące do aresztu. Decyzję o aresztowaniu Pauliny K. i Alana O. sąd podjął w poniedziałek. Podejrzani usłyszeli zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności, stosowanie przemocy w celu zmuszania do określonego zachowania, zgwałcenia oraz utrwalania przy pomocy telefonu komórkowego treści o charakterze seksualnym. Paulina K. nie przyznała się do zarzucanych przestępstw, jednak z treści zeznań wynika, że częściowo przyznaje się do zarzutów. Drugi oprawca Alan O. przyznał się do winy. Za te przestępstwa grozi do 15 lat więzienia. Osoby nieletnie, które były uczestnikami zdarzenia zostały zatrzymane w tymczasowym schronisku dla nieletnich. Małoletni staną przed sądem rodzinnym. Motywem działania podejrzanych prawdopodobnie był dług za przypalenie e-papierosa, wynoszący 20 złotych i wulgarne przezwanie 39-latki. Córka Pauliny K. ponoć domagała się zwrotu pieniędzy za przypalonego e-papierosa. Dorosła kobieta i 17-latek twierdzą, że żałują popełnionych przestępstw.

Nożownik z Czarnkowa - Wielkopolska

Nasze biuro detektywistyczne zainteresowało się miastem Czarnków po tym jak otrzymaliśmy informacje o morderstwie, do którego doszło w tej miejscowości w dniu 23 kwietnia br. Miasto Czarnków leży w zachodniej Polsce, w województwie Wielkopolskim. Jest oddalone od Poznania, gdzie mieści się nasze biuro detektywistyczne o 63 km. Już wcześniej otrzymywaliśmy różne zlecenia z tej miejscowości, ale dotyczyły one przede wszystkim zdrad współmałżonków lub co najwyżej odnalezienia mienia lub ustalenia właściciela numeru telefonu. Kierowani sentymentem do tego miejsca postanowiliśmy sprawdzić co zaszło feralnego dnia. Mamy ogromną nadzieję, że nigdy więcej w tej miejscowości nie wydarzy się podobna tragedia. Do tragicznego zdarzenia doszło 23 kwietnia w czwartek na osiedlu Zacisze w Czarnkowie. 27 letni Adam W. zadał swojej matce 34 ciosy nożem kuchennym. Ciało ofiary odkryła córka ofiary. Zaniepokojona postanowiła sprawdzić dlaczego matka nie odbiera telefonów. Adam W. mieszkał z 69- letnią matką Ireną. Zbrodnia była wyjątkowo brutalna. Sprawca uderzał w głowę i tułów. Mężczyzna został zatrzymany. Mieszańcy Czarnkowa twierdzą, że od lat były z nim problemy w ich miejscowości, a Adam W. chorował psychiatrycznie. W mieście Czarnków mówi się nawet, że Adam W. miał spać z nożem pod poduszką. Mężczyzna był zagrożeniem dla otoczenia i wiele razy interweniowała policja. 27 latek chodził do sklepu i kradł skrzynki z piwem, natomiast matka za każdym razem broniła swojego syna – twierdzi jedna z mieszkanek Czarnkowa. Mężczyzna został przesłuchany, początkowo przyznał się do zabójstwa, ale potem te zeznania wycofał. Nie potrafił wyjaśnić w racjonalny sposób dlaczego doszło do tej zbrodni. Najprawdopodobniej zatrzymany spędzi resztę życia w więzieniu.

Zabójstwo 16 letniej dziewczyny - efekt porachunków młodzieży

Koledzy zakopali 16 - letnią dziewczynę. Zwłoki odkrył spacerowicz w niedzielę 26 kwietnia. Była to bezwzględna egzekucja. Jest to najprawdopodobniej efekt porachunków młodzieży. Policja zatrzymała 7 osób. Najstarsza z nich ma 24 lata, a najmłodsza 16.

Obserwacja nastolatka. Detektyw. Zabójstwa
Spacerowicz znalazł zwłoki przykryte liśćmi

Ciało dziewczyny zostało znalezione w niedzielę w rowie na Łąkach Oborskich w Konstancinie pod Warszawą. Spacerowicz natknął się na fragment ludzkiego ciała przykryty liśćmi. Policja potwierdziła, że jest to ciało młodej kobiety, ukryte w głębokim dole. Według nieoficjalnych informacji dziewczyna to najprawdopodobniej zaginiona, która ostatni raz była widziana 11 lutego w Piasecznie. W zbrodnię może być zamieszana bliska koleżanka zamordowanej dziewczyny oraz jej chłopak. Ofiara miała się spotkać z tą koleżanką 11 lutego, blisko miejsca znalezienia jej ciała. W środę została przeprowadzona wizja lokalna. Jeden ze znajomych dziewczyny pokazywał na manekinie jak zostało zakopane ciało. Zarzuty zabójstwa usłyszały dwie osoby w tym jedna niepełnoletnia. Nastolatka prawdopodobnie została zamordowana w dniu zaginięcia.

Nowe kulisy sprawy - sierpień 2021

16-letnia Kornelia została uduszona w lesie, gdzie zwabiła ją para znajomych pod pretekstemświętowania urodzin Martyny S. Ofiara znała Martynę S. od 2019 roku. Partnerem Martyny był o 9 latstarszy Patryk. Para uważała Kornelię za niewygodną konkurencję, rzekomo Kornelia jak i oprawcyhandlowali narkotykami. Jak wynika z ustaleń prokuratury plan zabójstwa powstał już na początku 2020roku. Patryk B. wykopał grób w lesie. Tam właśnie para wraz ze swoją ofiarą miała rzekomo świętowaćsiedemnaste urodziny Martyny. Dwoje oprawców wraz z Kornelią zamierzali strzelać z wiatrówki orazpić alkohol. Na miejscu oskarżony chciał oddać strzał w tył głowy 16-latki. Dziewczyna myślała, że tożart. Gdy broń nie wypaliła Patryk B. zapytał swoją ofiarę czy potrafi się bronić jak ktoś atakuje od tyłu,następnie mężczyzna zaczął dusić Kornęlię. Gdy dziewczyna upadła na ziemię Martyna S. trzykrotniestrzeliła do Korneli. Ciało dziewczyny zostało wrzucone do wcześniej wykopanego dołu i zakopane.Przebieg wydarzeń odtworzono m.in. dzięki wyjaśnieniom złożonym przez oskarżonego mężczyznę.Oskarżonemu grozi dożywocie a wobec oskarżonej Martyny S. sąd może orzec karę 25 lat pozbawieniawolności z uwagi na fakt, że nie ukończyła 18 lat w czasie popełnienia przestępstwa.

Jeżeli zachowanie nastolatka wzbudza niepokój - wynajmij prywatnego detektywa

Jedną z naszych usług to obserwacja nastolatka, oraz środowisko, w którym się otacza poza domem. Detektywi biura detektywistycznego Trelka podejmują działania dotyczące obserwacji nastolatka oraz jego najbliższego otoczenia. Podczas działań operacyjnych detektywi ustalają gdzie przebywa dziecko poza domem oraz z kim się kontaktuje. Warto skorzystać z takiej usługi jeśli zachowanie Twojego dziecka wzbudza niepokój. Więcej o usłudze możecie przeczytać w poniższym linku.

Koszmar w Szamotułach

28 września 2021 roku w kamienicy na ulicy Poznańskiej w Szamotułach odkryto zwłoki Marioli K. Kobieta była nauczycielką katechezy w szkole podstawowej. Ponieważ Mariola K. udzielała się społecznie, znali ją niemal wszyscy mieszkańcy podpoznańskich Szamotuł. Początkowo mało kto z Szamotuł wierzył w te doniesienia, kobieta była lubianą nauczycielką.

Syn zamordowanej z zarzutami zabójstwa

O zabójstwo podejrzewany jest syn ofiary, który na widok patrolu policji zaczął uciekać do mieszkania matki. Policja ruszyła w pościg za mężczyzną i pod drzwiami mieszkania złapała 20-letniego Ireneusza K. Na miejscu odkryto zwłoki Marioli K. Ireneusz został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa z art.148 par 1 k.k. Syn zamordowanej jednak nie przyznał się do popełnienia przestępstwa. W wynikuprzeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że nauczycielka religii zmarła na skutek zadania ciosów nożem.

Morderstwo syna

44 letni ojciec poderżnął gardło 10 letniemu synowi. Mężczyzna Polskiego pochodzenia 15 listopada 2021 roku został zatrzymany za zabicie własnego syna. Morderstwo , które dokonał w okolicach Rzymu wstrząsnęło całymi Włochami. Tamtejsze media szeroko się rozpisują o zbrodni Polaka. Ojciec dziecka od kilku tygodni miał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny przez przemoc po spożyciu alkocholu wobec żony i dziecka. Według włoskiej prokuratury mężczyzna mógł zabić syna w akcie zemsty na 35-letniej żonie pochodzącej z Albanii. Lokalne media podały, iż Włoskie służby niejednokrotnie kontaktowały się z kobietą czy nie jest nękana przez męża. Ponoć kobieta już nie zawiadamiała o żadnych incydentach. Matka dziecka znalazła ciało 10-latka gdy wróciła do domu z pracy. W mieszkaniu w pokoju obok leżał również nieprzytomny ojciec dziecka - sprawca zbrodni. Krzyki kobiety usłyszęli sąsiedzi, którzy wezwali służby. Policyjni detektywi podejrzewają, że mężczyzna mógł być pod wpływem leków lub narkotyków. Polak został zabrany do szpitala. Jeśli odzyska przytomność zostaną mu przedstawione zarzuty zabójstwa własnego dziecka. Matka zabitego dziecka jest również w szpitalu pod opieką psychiatryczną otrzymuje środki uspokajające. Kobieta nadal jest w szoku.

Poszukiwany niebezpieczny gwałciciel

Poszukiwany niebezpieczny gwałciciel, który przemocą doprowadził nieletnią dziewczynkę do obcowania płciowego. Zdarzenie rozegrało się w 2019 roku na terenie Łodzi. Niestety Policji nie udało się do teraz ustalić sprawcy, chociaż policyjni detektywi pracują nad sprawą do dnia dzisiejszego. Poszukiwany mężczyzna ma około 30 lat, jest średniej budowy ciała i około 185 cm wzrostu. Ciemne kręcone włosy, oczy jasne. W dniu dokonania przestępstwa na twarzy miał kilkudniowy zarost. Ubrany był w czarną bluzę z kapturem oraz szare spodnie dresowe. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje są proszone o kontakt z policją pod numerem telefonu 47-841-48-35 lub 112.

Fotografia - materiały policyjne

Poszukiwany za gwałt na nieletniej. Biuro detektywistyczne Trelka
Statystyki

Jak wynika ze statystyk Policji w 2020 roku liczba wszczętych postępowań z art. 197 § 1-4 (zgwałcenie) wynosi 2181, natomiast liczba stwierdzonych przestępstw wynosi 1034. W ciągu ostatnich 20 lat najwięcej stwierdzonych przestępstw tj 2345 było w roku 2002.

Poszukiwany gwałciciel z Szamotuł koło Poznania

W jednym z parków w Szamotułach w Wielkopolsce doszło to przestępstwa na tle seksualnym. Do dramatycznych wydarzeń doszło 2 grudnia w godzinach wieczornych około godziny 20. Nieznany sprawca brutalnie zgwałcił kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Ofiara przestępstwa ma ponad 40 lat. Park Zamkowy w Szamotułach jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców wielkopolskiego miasta. W internecie pojawiło się sporo komentarzy mieszkańców miasta, którzy zwrócili uwagę, jak niebezpieczny jest park przez niewystarczające oświetlenie. Policjanci liczą, że zgłoszą się świadkowie, którzy mogli coś widzieć niepokojącego. Policja prosi wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia o kontakt pod numerem telefonu 47 77 32 211. Niestety wielu gwałcicieli, za którymi polskie sądy wystawiły listy gończe, nadal pozostaje na wolności.

Najbardziej poszukiwana Polka na świecie trafiła ponownie do aresztu - 10.12.2021r

Joanna S. poszukiwana listem gończym od 3 lat w 190 krajach na świecie, ponownie trafiła do aresztu, jest aktualnie w rękach służb Hiszpańskich. Kobieta zorganizowała piramidę finansową, według Prokuratury Rejonowej w Białymstoku zarobiła nielegalnie 300 mln do nawet miliarda złotych. Ustalenie miejsca pobytu Joanny S. wypłynęło z inicjatywy służb ABW. 20 października 2021r. dzięki współpracy policyjnej ENFAST ustalono miejsce pobytu i zatrzymano kobietę w Hiszpani. W ustaleniach miejsca pobytu pomagało również polskie biuro detektywistyczne. Prywatny detektyw pracował na zlecenie osób pokrzywdzonych przez Joannę S. Niestety tamtejszy sąd nie zastosował aresztu tymczasowego i wypuszczono podejrzaną o wielkie oszustwa. Nakazano jedynie stawiennictwo w budynku sądu oraz informowanie o zamiarze zmiany miejsca zamieszkania. Joanna S. wraz z synem, który ma również postawione zarzuty wykorzystali to i uciekli. Mimo ucieczki zostali ponownie odnalezieni i zatrzymani dzięki współpracy policji z prywatnym detektywem. Zatrzymani w czasie ucieczki ukrywali się w apartamencie nad morzem w sąsiedztwie portu w Punta del Moral. Centralny Sąd Śledczy w Hiszpani uznał zasadność wniosków o wydanie podejrzanych i postanowił przekazać podejrzanych polskim organom sądowym. Aktualnie zatrzymani oczekują na ekstradycję do Polski. Joannie S. i jej synowi grozi do 15 lat więzienia oraz do 10 mln złotych grzywny.

Obserwacja nastolatka